Skip Navigation
 


obrazek

obrazek

obrazek

Jak zabijamy polskie rzeki

(kliknij aby pobrać prezentację)

Aktualności

Zarybianie lipieniem-13 maja 2009 roku

W dniu 13 maja br. klub Przyjaciół Dunajca dokonał zarybienia narybkiem wiosennym lipienia.
To już nasz drugi zakup lipienia dla Dunajca (w ubiegłym roku wpuściliśmy 10 tys. szt narybku jesiennego).
Tym razem zarybiliśmy:
- Dunajec na odcinku Krościenko - Tylmanowa w ilości 5000 szt.
- Białą Tarnowską w Grybowie w ilości 200 szt.
Ryby zostały zakupione w ośrodku zarybieniowym PZW w Foluszu, ze środków własnych klubu za kwotę ok. 5600zł. Mierzyły 10-15cm o średniej wadze 9,5 g, a więc były to już ryby podrośnięte. Do wody trafiły w doskonałej kondycji, dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji zarybieniowej i dokładnemu rozprowadzaniu ryb po płyciznach na końcówkach płani. Mamy nadzieje, że już w przyszłym roku będą cieszyć wędkarzy pięknym widokiem gotującej się od oczek wody.
Serdecznie dziękujemy Panu dyrektorowi krośnieńskiego okręgu PZW za umożliwienie zakupu ślicznych i zdrowych rybek, Panu dyrektorowi PZW w Nowym Sączu za pomoc w transporcie oraz Kolegom z wędkarskiego koła w Grybowie (wraz z prezesem Zbyszkiem Grybosiem), a także wędkarskiego koła w Szczawnicy (wraz z prezesem Markiem Krupą) za pomoc w dokładnym rozprowadzeniu lipieni.
Jednocześnie chcielibyśmy zachęcić wszystkich miłośników Dunajca do wzięcia udziału w charytatywnych aukcjach, które odbywają się na "Allegro", dzięki którym będziemy mogli przeprowadzać kolejne zarybienia naszej wspaniałej rzeki.

Zobacz tu: "AUKCJE"