Skip Navigation
 


obrazek

obrazek

obrazek

Jak zabijamy polskie rzeki

(kliknij aby pobrać prezentację)

Aktualności

II Puchar klubu Przyjaciół Dunajca-sprawozdanie

22 sierpnia 2009 roku na odcinku specjalnym Dunajca zostały rozegrane zawody o Puchar klubu Przyjaciół Dunajca. I turę zawodów, w dowolnej metodzie muchowej, wygrał Adam Wnękowicz z Łukowicy . Natomiast w II turze, w poławianiu na suchą muchę, zwyciężył Krzysztof Szymczak z Zakopanego. Niestety, po raz kolejny pogoda spłatała nam figla i III-ciej, niedzielnej tury( one fly), nie udało się przeprowadzić, ponieważ rzeka Dunajec zamieniła się w kawę z mlekiem. W związku z tym organizator postanowił dokonać losowanie nagrody, której "farciarzem" został Antoni Wnękowicz.

Baza imprezy znajdowała się u Państwa Marii i Andrzeja Ligasów , którzy swą gościnnością zadbali o miłą i rodzinną atmosferę. Po opłaceniu kosztów licencji na OS Dunajca, które wpłynęły do kasy nowosądeckiego okręgu PZW, udało nam się zebrać 1915 zł, które to pieniądze planujemy przeznaczyć na zakup lipienia dla Dunajca.
To jednak nie wszystko, albowiem nasz kolega Andrzej Antosiewicz z sekcji Przyjaciół Raby, przeznaczył na ten cel swoje piękne rzeźby, które w najbliższym czasie planujemy sprzedać na aukcji. Andrzeju, to bardzo szlachetny gest, za który serdecznie dziękujemy!
Swoje materialne wsparcie przygotował również dla nas Wojciech Łopatka, producent sprzętu wędkarskiego "SALIX-ALBA ", którego wyroby służą pasjonatom wędkarstwa mieszkającym na całym świecie.
Natomiast wyjątkowe artystyczne nagrody (ryby z drewna lipowego) pochodziły z pracowni rzeźbiarskiej Piotra Zieleniaka z Lublina oraz pracowni kowalskiej Andrzeja Antosiewicza z Krakowa( jętka ).
Atrakcją sobotniej biesiady była muzyka góralskiej kapeli Siuhaje oraz śpiew śwarnej wokalistki Mirki Zaziębło, której donośny i piękny głos, niczym wieczorna mgła rozciągał się po całej dolinie Dunajca.

Na koniec krótkiego sprawozdania, chciałbym wszystkim uczestnikom i organizatorom serdecznie podziękować za poświęcony czas oraz finansowe wsparcie dla naszej wspólnej i wspaniałej rzeki. Dziękuję również Państwu Krupom , którzy pomimo naszych organizacyjnych wpadek i bardzo późnej pory udostępnili naszym gościom noclegi w swoim domu.
Serdecznie dziękujemy !

WYNIKI ZAWODÓW:

22.08.2009 r.
I tura-dowolna metoda muchowa:
1. Adam Wnękowicz - 4320 pkt. DOMA Centrum/KPD
2. Janusz Kielar - 3120 pkt. Paryż Francja
3. Janusz Gonciarczyk - 3020 pkt. Zakopane
4. Piotr Armatys - 2880 pkt. Mszana Dolna
5. Artur Szczygieł - 2220 pkt. Centrum
6. Marian Mozdyniewicz - 1600 pkt. Nowy Targ 16
7. Tomasz Przeklasa - 1520 pkt. Zakopane
8. Antoni Wnękowicz - 1500 pkt. DOMA

II tura- tylko sucha mucha:
1. Krzysztof Szymczak - 2420 pkt. Zakopane
2. Antoni Wnękowicz - 2300 pkt. DOMA
3. Tadeusz Talaga - 1620 pkt. Zembrzyce-Bielsko Biała
4. Tadeusz Lelito - 920 pkt. Centrum
5. Piotr Armatys - 820 pkt. Mszana Dolna
6. Adam Wnękowicz 780 pkt. Doma Centrum/KPD
7. Janusz Kielar 760 pkt. Paryż-Francja

23.08.2009 r.
III tura zawodów( One Fly) z powodu zbyt wysokiej i brudnej wody została odwołana.

W I turze złowiono 4 lipienie i 27 pstrągów potokowych,
w II turze 2 lipienie oraz 10 pstrągów potokowych.
Największe ryby:
pstrąg potokowy 49,5 cm - Adam Wnękowicz - I tura
lipień 39,5 cm - Krzysztof Szymczak - II tura

 
 
« powrót|drukuj|powiadom znajomego