Skip Navigation
 


obrazek

obrazek

obrazek

Jak zabijamy polskie rzeki

(kliknij aby pobrać prezentację)

Aktualności

III Puchar Klubu Przyjaciół Dunajca-sprawozdanie

W sobotę 14 sierpnia 2010 roku, na łowisku specjalnym Dunajca, zostały rozegrane towarzyskie zawody w wędkarstwie muchowym o Puchar Klubu Przyjaciół Dunajca.
Zbiórka przed zawodami i zarazem baza biesiadnej imprezy znajdowała się w Kłodnem nad Dunajcem, na terenie "gospodarstwa agroturystycznego Państwa Marii i Andrzeja Ligas ", którym za gościnność oraz sympatyczną domową atmosferę serdecznie dziękujemy.
Nagrody dla zwycięzców, rzeźby drewnianych ryb, pochodziły z pracowni artystycznej Piotra Zieleniaka z Lublina, a o dodatkową atrakcję imprezy zatroszczyła się redakcja czasopisma "SZTUKA ŁOWIENIA ", ofiarowując każdemu uczestnikowi egzemplarz popularnego wśród muszkarzy dwumiesięcznika.
Redaktor naczelny Kuba Standera przekazał nam również od swojego kolegi wędkarza z Gorlic, olbrzymią ilość materiałów do wykonywania sztucznych much .
Bezpośrednio przed rozpoczęciem I tury zawodów, zadaniem każdego uczestnika było uzbieranie worka śmieci, do której to czynności nie trzeba było nikogo namawiać. 160 litrowe worki zostały szybko napełnione i punktualnie o godzinie 9 przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji.
Poławianie ryb odbywało się w parach, na dowolnym odcinku łowiska specjalnego Dunajca, a zastosowany wymiar ochronny wynosił odpowiednio, dla pstrągów potokowych oraz lipieni 30 cm i głowacicy 70 cm.
Po pierwszej, trzygodzinnej turze, najwięcej złowionych ryb ( 8 szt.), posiadał na koncie kolega Waldemar Wolski , który w kolejnej II turze umocnił swoją pozycję i wygrał całe zawody.
Natomiast Tomasz Maciaszek swoją szczęśliwą ręką złowił największego pstrąga zawodów o długości 53 cm i ostatecznie zajął III miejsce.
II miejsce w zawodach przypadło Adamowi Wnękowiczowi, który w przerwie pomiędzy turami rozłożył swój muszkarski warsztat, demonstrując zainteresowanym wykonywanie łownych dunajeckich sztucznych much.
Prawdziwą niespodziankę sprawił nam wszystkim kolega Jarek Dyduch, który po pięknym i emocjonującym holu wyciągnął z wody 70 cm brzanę . Niestety, regulamin zawodów nie przewidywał możliwości zakwalifikowania tej rybki do punktacji, ale i tak największą nagrodą dla wędkarza, jest Jego osobista satysfakcja.
Serdecznie Jarkowi gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w poławianiu taaakich ryb !
Po oficjalnej części zawodów, odbyła się wieczorna biesiada, która dla wytrwałych zawodników przeciągnęła się do białego rana ;-).
Podsumowując stronę finansową naszej imprezy, to po odliczeniu stosownych opłat uprawniających do połowu ryb na OS Dunajca, uzbieraliśmy dzięki naszym Gościom 1160 zł, które to pieniądze w całości przeznaczymy na zakup lipieni dla Dunajca.
Wszystkim uczestnikom zawodów oraz ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za materialne wsparcie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych imprezach oraz innych społecznych działaniach na rzecz Dunajca !
Z wędkarskim pozdrowieniem
Wodom Cześć !

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Kliknij : "TU "

Wyniki zawodów :
1. Waldemar Wolski 5280 p. 12 ryb
2. Adam Wnękowicz 3780 p. 9 ryb
3. Tomasz Maciaszek 2160 p 4 ryby ( w tym największa ryba 53 cm liczona do klasyfik.)
4. Krzysztof Janik 2110 p. 5 ryb
5. Michał Cebula 1890 p. 4 ryby
6. Jarosław Dyduch 1770 p. 4 ryby
7. Grzegorz Tokarczyk 1170 p. 3 ryby
8. ex equo Artur Gap
Aleksander Słomiński 520 p. 1 ryba
10. ex equo Jacek Pawłowski
Zbigniew Furman
Jacek Płachecki 330 p. 1 ryba
13. Roman Cyfra 0 p. 
 
« powrót|drukuj|powiadom znajomego