Skip Navigation
 


obrazek

obrazek

obrazek

Jak zabijamy polskie rzeki

(kliknij aby pobrać prezentację)

Aktualności

Prośba o wsparcie w ramach kontynuacji monitoringu MEW

Towarzystwo na rzecz Ziemi zachęca organizacje ekologiczne, stowarzyszenia wędkarskie oraz okręgi PZW do podjęcia współpracy w ramach monitoringu planowanych małych elektrowni wodnych (MEW). Dzięki pomocy finansowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Warszawy planujemy w najbliższym czasie, włączyć się w kolejne postępowania administracyjne, które pomogą ograniczyć powstawanie hydroelektrowni nie spełniających standardów środowiskowych. Dlatego prosimy o przesyłanie nam informacji o planowanych elektrowniach zwłaszcza tych, dla których toczy się procedura wydawania decyzji środowiskowych lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania przestrzennego.
Nasze działania chcemy skoncentrować głównie na rzekach południowej Polski co nie oznacza, że pomijać będziemy inne miejsca w kraju. W przypadku znacznej ilości toczących się postępowań administracyjnych, priorytetowo będziemy traktować elektrownie zagrażające obszarom Natura 2000 powołanym dla ochrony ryb. W przypadku MEW, dla których już wydano decyzje środowiskowe, a które nie posiadają jeszcze pozwoleń wodnoprawnych planujemy występować do odpowiednich organów z wnioskami o stwierdzenie ich nieważności. Dlatego, jeżeli posiadacie wiedzę również o takich przypadkach to prosimy o podzielenie się nią z nami.
W ramach naszych działań, do końca lipca 2012 r. organizacje ekologiczne i wędkarskie mają możliwość skorzystania z nieodpłatnych porad prawnych pani adwokat Pauliny Kupczyk. Także już dziś, jeżeli potrzebujecie doradztwa prawnego związanego z hydroelektrowniami, proszę kontaktować się z panią mecenas pod numerem tel.: 507 326 892 lub e-mailowo:
kupczyk.paulina@gmail.com.

Robert Wawręty, koordynator, tel. 508 585 130, wawrety@tnz.most.org.pl


 
 
« powrót|drukuj|powiadom znajomego