Skip Navigation
 


obrazek

obrazek

obrazek

Jak zabijamy polskie rzeki

(kliknij aby pobrać prezentację)

Aktualności

Zarybianie lipieniem Dunajca- 15 IX 2012r.

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany przez nas dzień.

Dzień, w którym wyjątkowy odcinek Dunajca po raz kolejny wzbogaci się o 2800 szt. dwuletnich lipieni. Przed 6.00 rano melduję się na Dunajcu przy drugim murze. Są już koledzy z Koła PZW „Centrum” w Nowym Sączu. Oglądając oczkujące ryby czekamy na brakującą dwójkę „Przyjaciół”.

Po kilkunastu minutach mamy „komplet”, co oznacza, że możemy ruszać do Zakopanego.

W gospodarstwie u Panów Sitarz podziwiamy nasze rybki, które jeszcze pływają w basenach na ośrodku. Dojeżdżają „Przyjaciele” z Krakowa. Szybkie i sprawne ważenie, załadunek do zbiorników w samochodzie i pędzimy z powrotem. Zarybianie zaczynamy od płani w Krościenku. Chłopaki mają już wprawę. Wszystko idzie sprawnie i szybko, a co nie mniej ważne bardzo dokładnie. Kończymy zarybianie OS-u i jedziemy z wędkarzami z „Centrum” do Jazowska. Koło to przeznaczyło z własnych funduszy środki na zakup rybek i okazało się, że wpuszczamy tutaj 2700 szt. Na miejscu czeka kilku kolegów. Zaczynamy od „marchewkowego pola”, a kończymy na moście w Gołkowicach.

W imieniu KPD chciałem podziękować wszystkim Kolegom, którzy po raz kolejny obdarzyli nas zaufaniem i wsparli nas w zakupie lipieni. Szanowni, bez Waszego zaangażowania i zaufania nasza praca nie byłaby możliwa. Dziękuję również Kolegom z Koła „Centrum” za pomoc przy zarybieniu OS Dunajec. Na koniec dziękuję wędkarzom, którzy wędkując na Dunajcu zdecydowali się pomóc nam przy wpuszczaniu lipionków.

Wodom Cześć!

Relację przygotował dla Was Waldemar Wolski, Sekretarz Klubu.

Zobacz fotorelację w GALERII ZDJĘĆ!

 
 
« powrót|drukuj|powiadom znajomego