Skip Navigation
 


obrazek

obrazek





obrazek

Jak zabijamy polskie rzeki

(kliknij aby pobrać prezentację)

Aktualności

Warsztaty muchowe-Nowy Sącz, 1 marca 2015-relacja


Niedziela budzi mnie pięknym słońcem. Ciągnie mnie nad Dunajec, w końcu ile można wytrzymać bez łowienia na muchę ?? I pewnie bym nie wytrzymał, pewnie bym pojechał, gdyby nie…. warsztaty!!
Szybka kawa, pakowanie narzędzi i materiałów. Zabieram synów i w drogę. Do siedziby ZO PZW w Nowym Sączu daleko nie mam. Na miejscu są już Adam Sikora, Kuba Chruszczewski, Jacek Płachecki. Krótkie przywitanie z Mistrzami, a potem już tylko lekkie zdenerwowanie. Przyjedzie ktoś ?? W końcu do 11-ej jest jeszcze bite pół godziny. Na szczęście niepokój szybko ustępuje. Co chwilę wchodzi po kilka osób. Tym sposobem uzbiera się 30-tu uczestników. Super. Chętni otrzymują darmowe egzemplarze „Sztuka Łowienia”, Pan Adam podpisuje książki. Jeszcze tylko Jacek wręcza drobne góralskie upominki dla naszych prowadzących i zaczynamy. Na pierwszy ogień idzie suchy chruścik, taki „klasyczny” ze skrzydełkami lotek kaczki. Potem streamer z piór kogucich, też klasyk. Prowadzący wiążąc muszki opowiadają o swoich flytierskich początkach, sposobach na zdobycie materiałów ,wykonanie narzędzi. Dzisiaj w dobie internetu, kart kredytowych i fly-shopów wszystko to brzmi dość niezwykle, zwłaszcza dla młodszych wędkarzy. Czas mija, a na imadełku powstają kolejne muszki: czarna matuka, nieśmiertelny mokry red-tag, suchy Goddard sedge, a uczestnicy mogą śledzić każdy ruch wprawnych rąk na dużym ekranie telewizora. Ktoś zebranych proponuje muszkę z jeżynką typu parachute. Dla Pana Adama nie ma problemu, pokazuje 4(!) sposoby wiązania takiej muszki.
Wreszcie nadchodzi czas na część praktyczną. Na sali mamy przygotowane 3 benche udostępnione przez Andrzeja Kłosowskiego z mayflybench.com. Nie brakuje chętnych do próbowania swoich sił pod okiem Mistrzów. Niestety, wszystko co dobre kończy się za szybko. My też musimy już kończyć. Jeszcze tylko piątka najmłodszych uczestników otrzymuje zestawy materiałów ufundowane przez Adama Wnękowicza z caddis.pl
Dziękujemy uczestnikom, oraz wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tych warsztatów:
ZO PZW w Nowym Sączu , Vision Polska , Sztuka Łowienia , caddis.pl , mayflybench.com.

Wodom cześć !
Waldemar Wolski

FOTORELACJA

 
 
« powrót|drukuj|powiadom znajomego