Skip Navigation
 


obrazek

obrazek

obrazek

Jak zabijamy polskie rzeki

(kliknij aby pobrać prezentację)

Aktualności

22.07.2017- Święto pstrąga w Tylmanowej

Już po festynie "Święto pstrąga" w Tylmanowej. Na internetowych stronach lokalnych portali pojawiają się pierwsze wzmianki o przebiegu imprezy (poniżej linki).

Przede wszystkim wielkie brawa i podziękowania dla organizatorów i mieszkańców, którzy ciężko pracowali, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Na tę okoliczność zbudowano nad Dunajcem kolejną wiatę, która w przyszłości zapewniać będzie schronienie dla wędkarzy i turystów. Widać, że obrany przez Pana Wójta Gminy Ochotnica Dolna oraz Radnych z Tylmanowej kierunek, dot. rozwoju turystycznego regionu, zaczyna przynosić efekty. Przy okazji warto wspomnieć o innych, wcześniej podjętych działaniach, których celem jest poprawa jakości powietrza oraz czystości terenu Gminy, a także budowanie ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych i miejsc postojowych nad Dunajcem. Tempo, z jakim to wszystko się odbywa, naprawdę budzi szacunek. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wspólnocie mieszkańców nigdy nie zabraknie determinacji.

W czasie festynu rozegrane zostały zawody wędkarstwa muchowego. Odbywały się różne konkursy dla dzieci, w tym konkurs plastyczny oraz w poławianiu piankowych rybek. Można było popróbować swoich sił w wykonywaniu sztucznych muszek i zapoznać się z technikami rzutowymi, jakie stosuje się w wędkarstwie muchowym. Koledzy wędkarze z koła PZW Szczawnica przeprowadzili kilka egzaminów na "Kartę wędkarską". Była też okazja zakosztować wielu smakołyków, w szczególności pstrąga - smażonego, wędzonego, a także w galarecie, którego przekazał na festyn Okręg PZW Nowy Sącz. Młodzi wędkarze z Klubu Fly Fishing Tylmanowa, od wielu tygodni przed imprezą, wykonywali z drzewa orzechowego piękne pstrągi i lipienie, które jako "cegiełki" wspierać będą dalszą działalność klubu. Wielką furorę, wśród najmłodszych uczestników i nie tylko, zrobiły rybki-pluszaki z firmy Gaby, która ufundowała na nagrody dla dzieci największe okazy. W zasadzie wszystkie, małe i duże kolorowe rybki, rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. :-) Podsumowując, w sobotę 22 lipca w Tylmanowej odbyło się wielkie radosne "szaleństwo", w otoczeniu urokliwego Dunajca, pięknej pogody oraz wspaniałych i gościnnych mieszkańców. Bardzo nas cieszy, że mieliśmy okazję w tym wydarzeniu uczestniczyć. Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym "Święcie pstrąga"!

Nasza fotorelacja:Galeria zdjęć

Wiadomości z nad Dunajca

Tygodnik Podhalański

Pieniński portal informacyjny

Aktualności Gminy Ochotnica Dolna

 
 
« powrót|drukuj|powiadom znajomego