Skip Navigation
 


koszulka
obrazek

obrazek

obrazek

Jak zabijamy polskie rzeki

(kliknij aby pobrać prezentację)

Media o nas

Dziennik Polski: Będzie sprzątanie brzegów DunajcaOd Krościenka do ujścia Ochotnicy

Będzie sprzątanie brzegów Dunajca

W przyszłą sobotę odbędzie się w Krościenku akcja sprzątania brzegów Dunajca. Objęty byłby nią odcinek od mostu do ujścia Ochotnicy; jednak ile faktycznie uda się posprzątać, zależeć będzie od liczby uczestników, którzy przyłączą się do akcji oraz ich kondycji.

Akcja skierowana jest do wędkarzy, ale nie tylko; przyłączyć się może do niej również młodzież szkolna. Wybór miejsca był nieco przypadkowy, ale okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Sączu zdecydował przed dwoma dniami o utworzeniu na tym odcinku łowiska komercyjnego. - Dzięki temu miejsce to może się stać wizytówką dla okręgu i regionu - mówi inicjator akcji sprzątania brzegów Dunajca Jacek Płachecki, członek nowosądeckiego okręgu PZW, społeczny strażnik rybacki i jako przykład podaje podobne łowisko utworzone w okręgu krośnieńskim na Sanie. - Rozwija się tam turystyka, powstają motele, hotele, masowo przyjeżdżają Francuzi, mnóstwo jest Włochów. Łowisko na Sanie jest teraz jednym z najpiękniejszych w Europie. To samo chcielibyśmy zrobić z Dunajcem, bo zasługuje on na dobrego gospodarza.

Inicjatorzy akcji planują, że posprzątany zostanie odcinek od mostu na Dunajcu w Krościenku do ujścia Ochotnicy. Miejscem zbiórki jest parking przy kościele Chrystusa Dobrego Pasterza, tam też rozdawane będą rękawice ochronne i worki. Akcja rozpocznie się o godz. 9. (TEZ)Powyższy artykuł ukazał się dnia 30. września 2007 r. w "Dzienniku Polskim".
 
 
« powrót|drukuj|powiadom znajomego