Skip Navigation
 


obrazek

obrazek

obrazek

Jak zabijamy polskie rzeki

(kliknij aby pobrać prezentację)

Aktualności

Zawody o Puchar Klubu Przyjaciół Dunajca-relacja (wyniki)

24 sierpnia 2008 roku, na odcinku specjalnym Dunajca, zostały rozegrane zawody muchowe o Puchar Klubu Przyjaciół Dunajca.
Pomimo zapowiedzi, że będą to zawody w poławianiu na suchą muchę, odbyły się one przy zastosowaniu wszystkich sposobów metody muchowej. Nikt z nas się nie spodziewał, że w ciągu jednej nocy piękna i czysta rzeka zamieni się w płynącą "kawę z mlekiem". No cóż, może jeszcze nie tym razem :(.
Zanim podam wyniki rozegranych zawodów, chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie, a także za Wasze uśmiechnięte twarze oraz życzliwość wobec działań naszego wędkarskiego klubu.
Spotkanie z Wami było dla nas wielkim zaszczytem, a ofiarowane przez Was pieniądze w całości przeznaczymy na zarybienie łowiska specjalnego Dunajca lipieniem.
Chciałbym również bardzo podziękować Panu Zdzisławowi Czekale, za ofiarowanie nam pięknej wędki muchowej, która po sprzedaży na aukcji również zasili rzekę w ryby.
Wędka którą otrzymaliśmy powstała w pracowni Pana Zdzisława (http://www.madlerwedki.eulotka.pl/ ), a wykonana została na blanku firmy Batson (904-2).
Po wpłaceniu do kasy okręgu opłat za łowisko okazało się, że uzbieraliśmy 1930,00 zł. Muszę podkreślić, że wszyscy Koledzy, którzy posiadali licencje roczne, również dokonali pełnej wpłaty, a nawet zdarzyło się, że jeden z Kolegów, Artur Trzaskoś, zapłacił za swój start w zawodach podwójnie.
Nagrody dla zwycięzców- piękne wyrzeźbione z drewna lipowego ryby, ofiarował pan Piotr Zieleniak z Lublina.
Wszystkim Kolegom bardzo dziękujemy za ten wspaniały gest :-).
Muszę również serdecznie podziękować Państwu Ligasom z Kłodnego, którzy zadbali o stronę kulinarną zawodów, a także za wyjątkową gościnność, bowiem przyrządzone posiłki policzone nam zostały po własnych kosztach.
Bardzo, bardzo dziękujemy :-)

WYNIKI ZAWODÓW:
1. Marek Walczyk - 6 ryb ( 5 pstrągów, 1 lipien ) 4780 pkt.
2. Artur Trzaskoś- 6 ryb ( 6 pstrągów ) 4660 pkt.
3. Piotr Konieczny - 6 ryb ( pstrągów ) 4580 pkt.
4. Roman Cyfra 4 ryby ( pstrągów ) 3040 pkt.
5. Adam Wnękowicz 3 ryby ( 2 pstragi, 1 lipień ) 2700 pkt.
6. Antoni Wnękowicz 3 ryby ( pstrągi ) 2400 pkt.
7. Janusz Jurkowlaniec 3 ryby ( pstrągi ) 2240 pkt.
8. Marian Mozdyniewicz 2 ryby ( pstrągi ) 1620 pkt.
9. Wojciech Szepieniec 2 ryby ( pstrągi ) 1620 pkt.
10 . Marek Kowalski 2 ryby ( pstrągi ) 1580 pkt.

W zawodach złowiono 47 pstrągów potokowych i 2 lipienie, a największą rybę złowił Kolega Adam Wnękowicz - Lipień - 46,3 cm.
Wymiar ochronny stosowany na zawodach (dla pstrągów i lipieni) wynosił 30 cm.

Zobacz też : "FOTORELACJĘ "
 
 
« powrót|drukuj|powiadom znajomego