Skip Navigation
 


obrazek

obrazek

obrazek

Jak zabijamy polskie rzeki

(kliknij aby pobrać prezentację)

Aktualności

Zarybianie OS Dunajca-19 październik 2008 r

19 października 2008 roku klub Przyjaciół Dunajca przeprowadził zarybienie lipieniem łowiska specjalnego rzeki Dunajec.
W akcji brało udział 11 Wędkarzy, a byli to Koledzy zarówno z naszego klubu, jak i członkowie Sekcji Przyjaciół Raby z wędkarskiego koła w Dobczycach.
Rybki ( 10000 sztuk ) zostały zakupione u naszych sąsiadów z krośnieńskiego okręgu PZW w ośrodku zarybieniowym w Foluszu, a ich fundatorami było wielu naszych wspaniałych Kolegów Wędkarzy.
Na szczególne słowa uznania oraz ogromne podziękowania zasługuje tutaj Zbigniew Zieliński ze Środy Śląskiej oraz Paweł Zontek z Warszawy, którzy w znacznej części sfinansowali nasze zarybienie.
Część ryb zostało przywiezionych przez Romana Cyfrę w specjalnych workach, dzięki czemu mogliśmy za pomocą pontonu Melonair rozprowadzić ryby po trudno dostępnych miejscówkach, a inna część przyjechała w służącym do tego celu zbiorniku, którego transport zapewnił ZO PZW w Nowym Sączu.
Nad sprawnym przeprowadzeniem całej operacji czuwał nasz klubowy Kolega Michał Cebula, który już niejednokrotnie brał udział w podobnych akcjach.
Wszyscy uczestnicy zarybienia obrali sobie za cel równomierne rozłożenie rybek na całym odcinku rzeki i w pocie czoła zmagali się z nurtem Dunajca, poszukując bezpiecznych miejsc dla naszych maluszków. Nie będę ukrywał, że wszystko się udało i jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni ;-).
Teraz czekamy, aż wyrosną z tych wpuszczonych do Dunajca rybek piękne i duże "kardynały" :-)

Uczestnicy akcji:
Paweł Augustynek-Halny
Adam Potoczek
Adam Wnękowicz
Michał Cebula
Sławomir Brach
Krzysztof Stanek
Andrzej Antosiewicz
Roman Cyfra
Mateusz Cyfra
Waldemar Wolski
Jacek Płachecki

Wszystkim Kolegom biorącym udział w akcji, a także tym, którzy nas wspierali SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

Zobacz też fotorelację : "Kliknij TU"
 
 
« powrót|drukuj|powiadom znajomego