14.05.2011

14.05.2011

Postprzez Waldemar Wolski » So maja 14, 2011 6:05 pm

Z pewnymi trudnościami wyjeżdzam po 4. rano. Na pierwszy ogień "łódki" i streamer. Woda bardzo, bardzo, bardzo niska i czysta. Mimo to linka w 6-ym st. i naprzód :) Szybko łowię pierwsze ryby. Za jednym z głazów 3 pstrągi po kolei zbieraja zonkera prawie jak suchą :D Ryby biorą, ale łapię coraz więcej zaczepów. Po drugiej urwanej muszce wpadam( dlaczego dopiero teraz :shock: :oops: )na "genialny" pomysł. Zmiana linki na intermediate i jest ok. Łowię jeszce 2 pstronie, nic nie urywam. Z wielkością szału nie ma.Tak na oko 30-36 cm. Mimo,ze coraz więcej ryb pokazuje się na powierzchni, ja zmieniam miejsce.
Parkuje kolo muru w Kroscienku i zaczynam streamerem. Tylko jedna rybka. Kolejna zmiana sznura i łowię nimfą. Jeden po drugim łowię dwa pstrągi i....cisza. Nie chcą, ich strata :lol:
Kolejna miejscówka to skład drewna. Zmieniam szybko nimfy na mokrą i dalej rzuty pod drugi brzeg. 3 pstrągi , ale wyrażnie mniejsze, więc kolejna zmiana miejscówki. Pełen dobrych wspomnień z ostatniego razu na Stachówce długo się nie zastanawiam. Znowu mokra. Pierwszy wyjęty "standardowy", natomiast drugi.... :D Nie pomogły mu dwie piękne świece, piękne odjazdy. 42-43 cm. Może być. Łowię jeszce dwa dobre i zmieniam zestaw na nimfy. Niziutka woda odsłoniła piekna rynne, z dość mocnym uciągiem. Prę rzutów i... znowu ryba :D Potem kolejna. Wydłużyłem nieco linkę, tak by sięgnąć głębszego dołka. Muchy przepłynęłny może metr. Lekkie zatrzymanie sznura, zacięcie. Potem tylko odjazd w dół. Kołowrotek dobrze wyregulowany, ale ryba się nie zatrzymuje. Już jest jakieś 15 m niżej. Na szczęście zatrzymuje się. Myślę, jest ok. Pstronio, jakby to słysząc dał sie podprowadzić jakieś 11m, potem zatrzymał się, zrobił dwa obroty i....już go nie było :mrgreen:
W sumie normalka, myśle sobie. Łowię jeszcze 2-3 ryby. Jest już koło jedenastej. Trzeba sie sprężać. Jadę "na Ludwika" zrobic parę zdjęć dla Michała. Nad wodę schodzę bez wędki. Pstrykam, pstrykam. Nagle jedno wyjscie, potem drugie, następne, kolejne. Qrde, miejscówka koło muru może poczekać . Lecę do auta po wędkę do suchej. Szybko wiązę jetęczke. Pare pierwszych, krótkich rzutów. Niżej mnie jakiś bulgot. Widzę Cię! A jak Cie widzę....Ryba bieże po pierwszym rzucie. Jest dośc blisko, w czystej wodzie doskonale widać jak podnosi sie powoli, spokojnie. Potem pod muchą błyska biel otwartego pyska. Siedzi! Kilka minut odjazdów, młynków i laduje w podbieraku. Czterdziestaczek. Piekny, żółty, tłusciutki. Tylko te pijawki. Suszę muszke znowu. Poniżej mojej rybki wychodzi kolejna. Parę pustych wymachów, ryba sie pokazuje. Muszka laduje poł metra przed nim. I znowu sceny jak wcześniej. Z ta różnicą,że ten jest mniejszy, ale za to chyba jeszce ładniejszy. Cieszę sie jak dziecko. Poniżej mnie coraz to gdzies coś głosno chlapie.Jętek i to sporych na powierzchni płynie dużo. Zeby nie społoszyć rybek schodze ostrożnie w dól i zaczynam podawac muche pod prąd. Tylko,że jakoś nic jej teraz nie chce. Podobnie jak dwóch kolejnych, innych suchych muszek.
Co jest?? Wiązę jakąś małą mokrą. Rzucam, prowadzę i nic. Przed kolejnym rzutem szybko zbieram linkę i... łowię rybę. Potem łowię tylko "agresywnie". Niestety, większośc ryb sie nie zapina. Albo hol trwa pare sekund. Co tam, nałowiłem się :D :dance:
Przepiękny dzień. Ryby złowiłem na streamera, nimfe mokra i suchą. Szkoda tylko tego klocka :oops:
Waldemar Wolski

Re: 14.05.2011

Postprzez MichałC » N maja 15, 2011 10:26 pm

Ech fajnie miałes :D Zdjęcia doszły. Dzięki :)
Pozdrawiam
MichałC
MichałC

Postprzez krzyś » Pn maja 16, 2011 8:24 pm

Michaś, co konkretnie potrzebujesz widzieć na zdjęciach z miejscówki "pod Ludwikiem"? Może pomogę...
krzyś

Postprzez MichałC » Pn maja 16, 2011 10:07 pm

Teraz już mam co mi trzeba. Ale właśnie zaczynam nowy projekt i potrzebuje każde zdjęcie Dunajca do 2001r (zdjęcia rzeki, a nie ryb). Przeszukajcie prosze swoje archiwa i ślijcie zdjęcia po zeskanowaniu na adres: gabonn@poczta.onet.pl . Chodzi o projekt dokarmiania rzeki żwirem. Potrzebuje zdjęć porównawczych.
Pozdrawiam
MichałC
MichałC

Powrót do OS DUNAJEC