26 i 27 upał i sucha mucha

26 i 27 upał i sucha mucha

Postprzez Artur Klimkiewicz » Pn sie 29, 2011 2:27 pm

W dzień, za wyjątkiem samego poranka (ok. godz 5.00 – kilka pstrągów na streametra) chyba z powodu upałów, totalna pustynia (Pantofle, Skład drewna, łódki, Księdzowe pole - nimfa, mokra mucha). No może za wyjątkiem jednego kabana którego na nimfę zaciął kolega Adam ale niestety nie wyjął.

Za to wieczorem…. na płani pod murem, od godziny 18tej i z każdą minutą coraz intensywniejsze - widowisko z udziałem pstrągów w roli głównej (apogeum zbiórek pomiędzy 19 a 20tą). W efekcie kilka (piątek) i kilkanaście (sobota) wymiarowych pstrągów z czego kilka ok. 40cm. Było wszystko – efektowne wyskoki, bieg za rybą w dół, kilkumetrowe odjazdy w stronę muru… Były też urwane muchy podczas zacięcia i wyrzutu (druty ;))
Po zachodzie słońca zmiana na dużego chrusta i jeszcze na dokładkę – podczas przytrzymywania niewidocznej muchy brania przyprawiające o zawał serca…
Naprawdę piękne zakończenie sezonu.

Ps.1 Wielu wędkarzy zwija się przed najlepszym okresem brań… dziwne. Fakt, że przeprawiając się po ciemku przez Dunajec można zaliczyć peryskopową ale mimo wszystko warto. :)
Ps 2. Dobra była jętka CDC z guila w kolorze szarym i rudym na 14tce.
Artur Klimkiewicz

Re: 26 i 27 upał i sucha mucha

Postprzez Waldemar Wolski » Pn sie 29, 2011 5:42 pm

Ciekawe, co piszesz o porannym łowieniu na streamera. Prawie cały tydzień 22-28 zaczynałem z samego rańca od streamera, generalnie z marnym skutkiem. W porównywalnym okresie sierpnia w ubiegłych latach miałem nieporównywalnie lepsze efekty. Napisz coś więcej o muchach, prowadzeniu.
A co wieczornych much, to mi najlepiej sprawdzała się jęteczka na #12 z tułowiem z bażanta i chruścik cdc tej samej wielkości- tułowik beżowy lub szary z seledynową końcóweczką.
Przy kilku, w sumie niezbyt dużych rybach miałem wrażenie,że 0,15 nie wytrzyma :roll:
Mam nadzieję,że zakończę sezon pstrągowy w środę wieczorem :animals-fishgreen:
Waldemar Wolski

Re: 26 i 27 upał i sucha mucha

Postprzez Artur Klimkiewicz » Pn sie 29, 2011 7:35 pm

Zapomniałem napisać, że na streamera łowiliśmy na bani pod przystankiem w Kłodnym. Czesaliśmy wodę przez ok 45 minut, małymi muchami, ja ślajzurem, kolega pijawką z marabuta, linki tonące intermediate. Prowadzenie much normalne :) raz wolniej, raz agresywniej, w sumie bez różnicy. Pstrągi gryzły tylko przez jakiś czas - zaliczyliśmy po kilka brań i nagle wszystko się skończyło.

Do suchej to miałem 0,14. Faktycznie pstrągi silne, w doskonałej formie. Wyjścia do muchy agresywne i pewne. Wystarczyło tylko powstrzymać emocje i nie zacinać zbyt mocno :)

ps. lipienie tez ładnie zbierały ale nie udało się zapiąć żadnego

Pozdrawiam i życzę udanych wieczorno-nocnych połowów w środę
Artur Klimkiewicz

Powrót do OS DUNAJEC